Konfor ve Kaliteyi Doğanın Mükemmelliğinden İlham Alarak Sunuyoruz...

Etka-d Otomotiv olarak 1990 yılında araç koltuk grubu, trim ve şasi sistemlerinin plastik komponentlerini ve kalıplarını üretmek için çıktığımız yolda hedefimiz havacılık, savunma, otomotiv, raylı sistemler ve gelecekte fırsat oluşturacak orta ve ileri teknoloji ana sanayilerin öncelikli çözüm ortağı olarak; değerlerine bağlı, güvenilen ve tercih edilen marka şirket olmaktır.

Firmamızın Kapsamı; Uzay & Havacılık, Raylı Sistemler, Otomotiv ve Traktör sektörlerinde yer alan oturma grubu (yolcu ve sürücü koltuğu) plastik parçaları ile iç ve dış donanımlarının ve bunlara ait ürünlerin kalıplarının tasarlanması, üretimi, pazarlaması ve satışı.

Bünyemizde ÜR-GE departmanı tarafından haftada  en az bir yeni ürün oluşturulmaktadır. 200’e yakın patent koruması altında ürünümüz mevcuttur. Toplam ürün çeşidi 1250’yi aşmaktadır. Ayrıca, siz değerli müşterilerimizin beğenisi ve istekleri doğrultusunda ÜR-GE repertuarımızda özel endüstriyel tasarımlar, yüksek teknolojili cihazlarla numune haline dönüştürülüp vizyona çıkmaktadır.

Firmamızda bulunan; 400*500*600 mm boyutlarında (FDM Teknolojili) Hızlı Prototip, Üç Boyutlu Optik Tarama  (Tersine Mühendislik), Silikon Kalıplama (MCP- Hek Tooling; dünyada ilk çift robot sistemiyle çalışan Naylon Modüllü- 5,05),  Photocentric Liquid Crystal MAGNA cihazları ÜR-GE departmanımızdaki teknolojik üstünlüğümüzü ortaya koymaktadır.

Enjeksiyon yöntemiyle termoplastik parça üretebilen firmamız, özellikle tersine mühendislik plastikleri ile yüksek hassasiyette parça üretmekte ve 8000 grama kadar enjeksiyon yapabilmektedir (1250 ton mengene kapama kuvveti). Yılda 2.000 tonun üzerinde plastik ham maddeyi işleme kapasitemiz mevcuttur. Aynı zamanda kalıpların tasarım ve imalatı firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Plastik enjeksiyon proseslerine ilave olarak ve ürün kombinasyonunu  tamamlayan bağlamda, 6 barlı elektronik tekstil makinelerimiz ile istenilen boyut, desen ve şekilde rigit ya da elastik file örülebilmektedir.

“Doğanın Mükemmelliğinden İlham Aldık” mottosunu benimseyerek değer katan tasarımlarımızın ışığında konforlu ve kaliteli ürünlerimiz ile güvenli yolculuklar sağlayarak büyüyoruz. Etka- d Otomotiv olarak farklılığımızı ürünlerin tasarımı, fonksiyonları, prosedürleri ve kullanılmakta olan cihazlarımız ile kanıtlamaktayız.

“Beklentileri karşılayarak başarılı, yön göstererek lider olursunuz” ilkesi doğrultusunda müşteri istek ve ihtiyaçlarına öncelik tanıyan firmamızda, teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve kullanılması ile başarının artacağına inanmaktayız.

TANITIM FİLMİMİZ

TESİS YERLEŞİM PLANIMIZ