Savunma Sanayi Bursa Buluşması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ev sahipliğinde düzenlenen “Bursa Savunma Sanayii Buluşmaları”na katılan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Etka-d Otomotiv olarak bu buluşmada bizlerde yerimizi almış bulunmaktayız.

Savunma Sanayi Başkanlığı ile HAVELSAN, ASELSAN, ROKETSAN ve TUSAŞ gibi savunma sanayinin en önemli firmalarının Bursa iş dünyası ile bir araya geldiği “Bursa Savunma Sanayi Buluşmaları”nda konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, otomotiv sektöründe güçlü bir altyapısı bulunan Bursa’nın savunma ve havacılık sanayisine daha fazla katma değer oluşturacağına inancının tam olduğunu söyledi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin dünyada yeni ekonomi olarak adlandırılan önümüzdeki 50 yıllık sürecin ana aktörlerinden biri olacağını söyledi. Bursa olarak bu süreçte etkin rol üstlenmek istediklerini belirten Burkay, “Bursa, Odamız liderliğinde başlatılan kümelenme projeleri ile otomotiv, makine ve tekstil gibi klasik sektörlerdeki kabiliyetlerini yeni nesil alanlara taşıyor. Kent olarak savuma sanayimize katkı sağlayacak tüm milli projelerin aktif oyuncusu olma iddiasındayız.” diye konuştu.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa’nın insan kaynağı ve bilgi anlamında savunma sanayisinde daha fazla pay almayı hak eden şehirlerden biri olduğunu söyledi. Özen, Savunma Sanayii Başkanlığının Bursa’da bir irtibat ofisi açmasının firmaların çalışmalarına hız kazandırabileceğini sözlerine ekledi.

Açılış konuşmalarının ardından iş dünyasının sorularını cevaplayan Demir, Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı’na (EYDEP) dahil olan firmalara sertifikalarını takdim etti. Etka- d Otomotiv olarak Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’den B sınıfı sertikamızı almaktan büyük gurur duymaktayız.

Ayrıca Prof. Dr. İsmail Demir Bursa kapsamında, Nilüfer Organize Sanayide bulunan Etka-d Otomotiv’i ziyarette bulunarak, incelemelerde bulunmuş ve bizleri onurlandırmıştır.